Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania 26 lat wyzyskiwali ludzi - sąd skazał 11 osób
26 lat wyzyskiwali ludzi - sąd skazał 11 osób
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Brytyjski sąd skazał w piątek 11-osobową rodzinę Rooneyów za stosowanie współczesnego niewolnictwa.

Rodzina wykorzystywała najsłabszych: bezdomnych, niepełnosprawnych, których szukała w schroniskach dla bezdomnych i na ulicach, i wabiła obietnicą pracy, jedzenia i mieszkania. W rzeczywistości ludzie tacy lądowali na przedmieściach miasta Lincoln w Anglii w odrapanych, zniszczonych przyczepach kempingowych bez ogrzewania, bieżącej wody i toalety. Jeden z mężczyzn żył w takich warunkach od 26 lat. O śmierci innego nie poinformowano nawet rodziny, która skontaktowała się z policją po tym, jak dowiedziała się, że przegapiła pogrzeb.

The Telegraph" pisze, że Rooneyowie spędzali wakacje na Barbadosie, korzystali z usług chirurga plastycznego, a nawet sponsorowali szkółkę piłkarską Manchesteru United.

"Pracodawcy" dawali ludziom alkohol i narkotyki, które potem kazano im odpracowywać. Prokuratura dotarła do 18 ofiar rodziny Rooneyów, którym wmówiono, że zalegają z pieniędzmi i dlatego muszą pracować w nieludzkich warunkach. Ofiary zajmowały się pracami remontowymi i układaniem kostki brukowej na podjazdach. Często były głodne, bite, zastraszane. Grożono im, kiedy chciały odejść z "pracy".

Ludzie pracowali dla Rooneyów bez specjalnego sprzętu i wyposażenia, odmawiano im dostępu do pomocy medycznej nawet w przypadku poważnych obrażeń. Niektórzy zeznali, że kiedy uciekli, to Ronneyowie i tak ich namierzali i sprowadzali z powrotem.


Źródło:tvn24.pl
sobota, 12 sierpnia 2017 06:40
 Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna wypadł z wielopiętrowego parkingu przy Brindleyplace
  Czytaj następny artykuł:
Pożar w londyńskim metrze. Ewakuowano zatłoczoną stację