Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Kandydaci na kierowców będą mogli uczyć się jazdy po autostradzie
Kandydaci na kierowców będą mogli uczyć się jazdy po autostradzie
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
W Wielkiej Brytanii dojdzie do zmiany przepisów dotyczących kandydatów na kierowców. Osoby te będą mogły pobierać lekcje jazdy po autostradzie - poinformował sekretarz ds. transportu Chris Grayling.

Kursanci będą mogli pobierać lekcje jazdy po autostradzie pod okiem odpowiedniego instruktora w pojeździe do tego przeznaczonym. Nowelizacja wejdzie w życie w przyszłym roku.

Inicjatorzy zmian mają nadzieję, że dostarczą one kandydatom na kierowców nowych doświadczeń i lepiej przygotują ich do samodzielnej jazdy, gdy już zdadzą egzamin.

Sekretarz Grayling powiedział, że Wielka Brytania ma jedne z najbezpieczniejszych dróg na świecie, a rząd chce, aby stały się one jeszcze bardziej bezpiecznie. W przypadku młodych kierowców istnieje aż siedmiokrotnie większe ryzyko, że zostaną oni poważnie ranni lub zabici w wypadku drogowym, niż w przypadku kierowców po 25. roku życia. Jednym z głównych czynników mających wpływ na te porażające statystyki jest brak doświadczenia.

Grayling dodaje, że pozwalając kandydatom na kierowców na poruszanie się po autostradzie, będziemy im pokazywać, jak bezpiecznie korzystać z tego rodzaju dróg.
poniedziałek, 14 sierpnia 2017 07:11
 Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania zaoferuje Irlandii swobodę przepływu osób
  Czytaj następny artykuł:
Uwaga na złodziei poruszających się na skuterach!