Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Ryanair chce ograniczenia sprzedaży alkoholu na lotniskach
Ryanair chce ograniczenia sprzedaży alkoholu na lotniskach
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Ryanair apeluje do władz brytyjskich portów lotniczych, aby te wprowadziły ograniczenia w sprzedaży alkoholu. Limit miałby wynosić dwie sztuki na osobę. Ma to związek z dochodzeniem przeprowadzonym przez reporterów nadawanego przez BBC programu Panorama, którzy odkryli, że liczba pijanych pasażerów w ciągu roku zwiększyła się aż o 50 proc.

Irlandzki przewoźnik już wcześniej zakazał klientom spożywania na pokładzie swoich samolotów alkoholu zakupionego w strefie wolnocłowej. Od lutego 2016 do lutego 2017 roku aresztowano w sumie 387 pijanych podróżnych. Dane za poprzedni rok mówią o 255 osobach.

Informacje na temat aresztowań zdobyte przez Panoramę pochodzą z 18 z 20 jednostek policji mających siedziby na głównych lotniskach w kraju. Home Office rozważa propozycje zaostrzenia przepisów dotyczących alkoholu.

Ryanair już teraz nie zezwala pasażerom odlatującym z Glasgow Prestwick oraz Manchesteru do Alicante i na Ibizę na wnoszenie swojego alkoholu na pokład samolotu. Przewoźnik chce również, aby lotniska nie sprzedawały napojów wysokoprocentowych przed godziną 10:00.
wtorek, 15 sierpnia 2017 08:25
 Czytaj poprzedni artykuł:
Poturbowany łabędź znaleziony w parku w Erdington - ostrzeżenie dla właścicieli psów
  Czytaj następny artykuł:
Córka przewodniczącego rady miasta Birmingham oskarżona o oszustwo


Ankieta

Czy uważasz, że 11 grudnia parlament brytyjski poprze umowę w sprawie brexitu?