Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Brytyjczycy stają się coraz bardziej podejrzliwi w stosunku do muzułmanów
Brytyjczycy stają się coraz bardziej podejrzliwi w stosunku do muzułmanów
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
W rezultacie ostatnich ataków terrorystycznych w Wielkiej Brytanii ponad cztery osoby na dziesięć stały się bardziej podejrzliwe wobec muzułmanów - wynika z najnowszego badania na ten temat.

Z ujawnionych danych wynika, że po niedawnych zamachach w Westminsterze, Manchesterze i Borough Market 42 proc. Brytyjczyków zmniejszyło poziom zaufania, jakim darzy muzułmanów. Z kolei aż 52 proc. uważa, że islam jest zagrożeniem dla zachodniego świata.

Z ankiety przeprowadzonej przez Populus, której rezultaty opublikowała w swoim raporcie organizacja HOPE not Hate wynika również, że jedna czwarta mieszkańców UK uważa, że islam jest niebezpieczną religią podżegającą do przemocy. Dodatkowo starsze osoby są bardziej skłonne do wyrażania islamofobicznych poglądów – pisze The Independent.

Wzrost negatywnego nastawienia w stosunku do muzułmanów zaobserwowano pomimo ogólnego polepszenia podejścia reprezentowanego przez Brytyjczyków wobec innych grup w społeczeństwie. Z raportu dowiadujemy się, że dwie piąte populacji (39 proc.) ma liberalne poglądy. Jeszcze sześć lat temu takie stanowisko wyrażało 22 proc. ankietowanych.

Podczas badania przepytano ponad 4 tys. mieszkańców Anglii. Każda z osób odpowiedziała na 140 pytań odnośnie najnowszych wydarzeń. Wyniki pokazują, że pomimo tego, iż Brytyjczycy stali się bardziej otwarci i tolerancyjni, to jednak brexit sprawił, że społeczeństwo jest mocniej podzielone, a nastawienie w stosunku do innych ras i religii jest bardziej spolaryzowane niż w 2011 roku.
środa, 30 sierpnia 2017 07:38
 Czytaj poprzedni artykuł:
Kierowco uważaj! Nowe radary na drogach dla autobusów w Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
Od września, osoby pracujące otrzymają 30 godzin darmowej opieki przedszkolnej
?>