Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Rekordowy wzrost liczby aresztowań osób podejrzewanych o terroryzm
Rekordowy wzrost liczby aresztowań osób podejrzewanych o terroryzm
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Liczba aresztowań osób podejrzanych o związki z terroryzmem w ciągu roku urosła o prawie 70 proc.

Najnowsze statystyki opublikowane przez Home Office pokazują, że w okresie od czerwca 2016 do czerwca 2017 roku w całym kraju zatrzymano łącznie 379 podejrzanych o działalność terrorystyczną. Dla porównania - w ciągu poprzednich dwunastu miesięcy zatrzymano 226 osób.

Dwunastu ludzi aresztowano w związku z marcowym atakiem w londyńskim Westminsterze. Natomiast w maju zatrzymano 23 osoby powiązane z zamachem w Manchester Arena, a w czerwcu, po ataku na London Bridge, do aresztu trafiło 21 osób – donosi The Independent.

Z 379 aresztowanych ludzi, prawie jednej trzeciej postawiono zarzuty, a połowa podejrzanych została wypuszczona na wolność. Trzydziestu oskarżonym udowodniono winę, a dziesiątki spraw nadal jest w toku. W więzieniach znajduje się obecnie ponad 200 skazanych terrorystów.

Home Office informuje, że znaczna większość - 91 proc. - to islamscy ekstremiści, a 5 proc. stanowią ludzie o poglądach skrajnie prawicowych.

Służby bezpieczeństwa obserwują obecnie około 3 tys. ludzi postrzeganych jako rychłe zagrożenie oraz 23 tys. osób, które w przeszłości stanowiły obiekt zainteresowania jednostek antyterrorystycznych.
czwartek, 14 września 2017 10:30
 Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna zastrzelony w Hockley
  Czytaj następny artykuł:
Trzech mężczyzn oskarżonych o naklejanie neonazistowskich plakatów na Aston University