Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Ryanair odwołuje loty w ostatniej chwili. Na liście są połączenia z Birmingham
Ryanair odwołuje loty w ostatniej chwili. Na liście są połączenia z Birmingham
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
W ciągu trzech dni Ryanair odwołał 247 lotów. Nawet 50 tys. pasażerów nie poleciało na wykupione bilety. Na długiej liście są także loty z Birmingham do Polski.

Tylko 15 i 16 września liczba odwoływanych lotów przekroczyła 80 dziennie. W niedzielę 17 września odwołano kolejne 82 loty. M.in. z Modlina do Birmingham. Z Krakowa pasażerowie nie polecieli do Londynu. Dzisiaj pasażerowie z Birmingham nie polecą do Madrytu. Na stronie przewoźnika jest pełna lista.

Jak podaje BBC, linia lotnicza będzie odwoływać od 40 do 50 lotów codziennie przez następne sześć tygodni, czyli do końca października. „Zawaliliśmy planowanie urlopów naszym pilotom i staramy się to odkręcić” – tłumaczy się Ryanair.

Jak informuje Ryanair na swojej stronie internetowej, poszkodowanym oferuje się pełny zwrot kosztów w ciągu 7 dni od złożenia przez nich reklamacji lub zamianę lotu. Problem w tym, że znajdowane przez firmę alternatywne połączenia w dużej części nie odpowiadają klientom, którzy zdążyli wcześniej zaplanować sobie podróże. Sama firma przeprasza i tłumaczy, że odwołanie 2 proc. ich lotów w najbliższym okresie pomoże usprawnić jakość obsługi oraz zwiększyć punktualność lotów, która spadła poniżej 80 proc. we wrześniu.
poniedziałek, 18 września 2017 06:47
 Czytaj poprzedni artykuł:
Bójka przed pubem w Erdington - mężczyzna dźgnięty nożem w plecy
  Czytaj następny artykuł:
Policja aresztowała dwóch podejrzanych o atak w londyńskim metrze


Ankieta

Czy uważasz, że 11 grudnia parlament brytyjski poprze umowę w sprawie brexitu?