Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Theresa May wygłosiła programową mowę o Brexicie
Theresa May wygłosiła programową mowę o Brexicie
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Brytyjska premier Theresa May wygłosiła w piątek programową mowę o brexicie w dawnych budynkach klasztornych przy bazylice Santa Maria Novella w Florencji.

Premier May bardzo dużo mówiła także o obywatelach innych państw członkowskich UE mieszkających na terenie Wielkiej Brytanii. Zapewniła, że ich prawa zostaną zapisane w brytyjskich kodeksach, a wszelkie naruszenia będą rozpatrywane przed brytyjskimi sądami, ale z uwzględnieniem orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości UE. Wyraziła nadzieje, że kwestie te zostaną szybko uregulowane w toczących się negocjacjach z Brukselą.

Do unijnych imigrantów na Wyspach mówiła: „Chcemy, żebyście u nas zostali. Doceniamy was i jesteśmy wdzięczni za wasz wkład w nasze życie.” Zapewniła, że dołoży podczas kolejnych rund negocjacji wszelkich starań, aby wszyscy mogli kontynuować swoje życie bez zmian.

- W okresie przejściowym między Brexitem a wejściem w życie nowego traktatu o wzajemnych relacjach obie strony powinny utrzymać wzajemny dostęp do rynków na obecnych zasadach - powiedziała premier Theresa May. Zasugerowała, że okres ten mógłby trwać dwa lata.
piątek, 22 września 2017 19:01
 Czytaj poprzedni artykuł:
Oktoberfest w październiku zawita do Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
Banki w UK sprawdzą 70 mln kont w poszukiwaniu nielegalnych imigrantów