Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Dożywocie dla Brytyjczyka, który zabił Polaka
Dożywocie dla Brytyjczyka, który zabił Polaka
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Sąd w Cardiff skazał na dożywocie 43-letniego Richarda Wallisa, który pobił na śmierć bezdomnego Polaka.

Nieprzytomnego Jana Jedrzejewskiego znaleziono na Keene Street w miejscowości Newport. 41-latek został przywieziony do szpitala, gdzie zmarł następnego dnia. Sprawę komplikowało to, że w krwi Polaka były duże ilości alkoholu.

Czterech mężczyzn oskarżonych o zamordowanie 41-letniego Polaka w Newport

Ronaye wyjaśnił, że 41-latek urodził się w Grudziądzu. Nie miał rodziny i pracował w jednym z magazynów. O spowodowanie jego śmierci oskarżono czterech mężczyzn. Są to: 43-letni Richard Wallis z Keene Street, dwaj 18-latkowie – Callum Banton i Shaquille Crosdale (obaj zamieszkują na Fleetwood Close) oraz 17-latek, którego tożsamości nie ujawniono ze względów prawnych.

W styczniu pijany Polak został wyrzucony ze sklepu, kiedy półprzytomny zaczął się tam załatwiać. Gdy Jan próbował wrócić do środka, natknął się na Wallisa. Mężczyźni zaczęli się wyzywać, a potem przepychać. W pewnym momencie Brytyjczyk, który chciał zaimponować trzem młodszym kolegom, zaczął kopać Jana. Śmiertelnym okazał się cios w usta. Medycy stwierdzili, że gdyby nie spore ilości alkoholu w krwi Polaka, atak nie zakończyłby się tak tragicznie.

Skazany na dożywocie zabójca będzie mógł prosić o wcześniejsze zwolnienie po 16 latach. Wyrok ogłoszono po trwającym 7 tygodni procesie. Wallis robił wszystko, aby zatrzeć ślady i stworzyć wiarygodne alibi. Po dokonaniu zabójstwa Wallis wyprał ubranie. Jedynie na skarpecie została niewielka kropla krwi, właśnie to pogrążyło mordercę.
sobota, 30 września 2017 13:35
 Czytaj poprzedni artykuł:
14-latek ugodzony nożem przed meczetem w Small Heath
  Czytaj następny artykuł:
Pięćdziesięcioprocentowa zniżka na bilety dla stażystów i praktykantów w West Midlands