Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Mieszkańcy UK muszą się przygotować na jesienną inwazję 150 mln ogromnych pająków
Mieszkańcy UK muszą się przygotować na jesienną inwazję 150 mln ogromnych pająków
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Ogromne pająki mają zamiar tej jesieni zaatakować brytyjskie domy - ujawniają eksperci.

Około 150 mln przerażających pająków już teraz rozgląda się za miejscami do reprodukcji, a obszary pod łóżkami i kanapami w domach mieszkańców Wielkiej Brytanii wydają się szczególnie atrakcyjne do uwicie gniazda.

Naukowa nazwa tych pająków to kątnik większy. Przedstawiciele tego gatunku mogą osiągnąć rozmiar nawet 7,5 cm. Są też bardzo szybkie - poruszają się z prędkością około 60 cm na sekundę.

Przyrodnik Malcolm D Welshman tłumaczy, że ciepłe lato sprawiło, że w UK było więcej much, które stanowią pokarm pająków. Dzięki dużej ilości jedzenia, ich populacja znacznie urosła.

Małe pająki przychodzą na świat po kilku miesiącach. Samiec odnajduje pajęczynę samicy i pozostaje tam przez kilka tygodni. Pająki regularnie współżyją. Samica przechowuje nasienie samca przez całą zimę, co pozwala jej na wyprodukowanie ponad 10 pęcherzyków, z których każdy zawiera około 60 jajeczek.

Aby uchronić się przed inwazją, eksperci zalecają zaklejenie szczelin w drzwiach i usunięcie roślin znajdujących się wokół domu.
wtorek, 03 października 2017 10:38
 Czytaj poprzedni artykuł:
Parlament Europejski negatywnie ocenił stan negocjacji ws. Brexitu
  Czytaj następny artykuł:
Policjanci trafili za kratki za kradzież i sprzedaż narkotyków na ulicach Birmingham