Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wielka Brytania szykuje się do wojny z Koreą Północną
Wielka Brytania szykuje się do wojny z Koreą Północną
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Wielka Brytania rzekomo przygotowuje się na możliwość wystąpienia wojny z Koreą Północną. Rosną obawy o to, że kolejny prowokujący test koreańskiego pocisku rakietowego może spowodować militarną reakcję ze strony Stanów Zjednoczonych.

Korea Północna znajduje się pod baczną obserwacją w związku z obawami o to, że we wtorek może przeprowadzić kolejny test pocisku dalekiego zasięgu. Na ten dzień przypada rocznica założenia partii rządzącej tym krajem.

Wojownicza retoryka stosowana przez prezydenta USA Donalda Trumpa w ostatnich miesiącach przyczynia się do wzrostu napięć w regionie. W związku z tym brytyjskie władze przygotowały plan militarny na wypadek wybuchu działań wojennych. Jednym z pomysłów, które ujawniła gazeta „Daily Mail” jest wysłanie najnowszego lotniskowca marynarki wojennej - HMS Queen Elizabeth - mimo że okręt nie przeszedł jeszcze testów bojowych.

W sierpniu lotniskowiec powrócił do swojego domu w Portsmouth po odbyciu szeroko zakrojonych testów morskich. Służbę ma rozpocząć nie wcześniej niż w 2020 roku. Wysłanie go w bój wcześniej niż zaplanowano, rodzi porównania z początkiem wojny o Falklandy.
poniedziałek, 09 października 2017 08:07
 Czytaj poprzedni artykuł:
Od przyszłej niedzieli stara moneta jednofuntowa straci ważność - sklepy to ignorują
  Czytaj następny artykuł:
Theresa May otrzymała tajną poradę prawną jak wycofać się z brexitu