Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Sektor handlowy ostrzega, że ceny towarów wzrosną, jeśli z UK wyjadą pracownicy z krajów UE
Sektor handlowy ostrzega, że ceny towarów wzrosną, jeśli z UK wyjadą pracownicy z krajów UE
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Brytyjski sektor handlowy jest zdania, że po brexicie imigranci z krajów Unii Europejskiej muszą nadal mieć możliwość podejmowania pracy w UK. W innym przypadku konsumenci będą cierpieć z powodu opóźnionych dostaw oraz podwyżek cen.

British Retail Consortium (BRC) wydało ostrzeżenie, ponieważ ich coroczne badanie rynku pracy uwidoczniło obawy podzielane przez członków stowarzyszenia. Dotyczą one przyszłości pracowników pochodzących z państw unijnych.

22 proc. firm już teraz zgłosiło, że w związku z niepewną przyszłością, część załogi postanowiła przeprowadzić się na kontynent.

Imigranci z UE stanowią 6 proc. siły roboczej w sektorze handlowym. To aż 170 tys. ludzi. BRC jest zdania, że jeśli oni wyjadą, pojawią się ogromne problemy w obsadzie stanowisk w magazynach i dystrybucji. Może to negatywnie wpłynąć na konsumentów począwszy od obsługi w sklepie oraz dostaw towarów zamówionych online, aż po rozwój nowych technologii związanych z telefonami komórkowymi i ceny towarów.

British Retail Consortium argumentowało, że ceny, które są już wyższe z powodu spadku wartości funta - związanego z Brexit - prawdopodobnie wzrosną jeszcze bardziej, ponieważ firmy będą musiały ścigać się, aby zdobyć wykwalikowanych pracowników.
poniedziałek, 09 października 2017 13:18
 Czytaj poprzedni artykuł:
Islamista, którzy próbował skonstruować bombę, został skazany na dożywocie
  Czytaj następny artykuł:
Pijana kobieta próbowała wspiąć się na bramę otaczającą Pałac Buckingham