Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Rośnie liczba przestępstw motywowanych nienawiścią w stosunku do muzułmańskich miejsc modlitwy
Rośnie liczba przestępstw motywowanych nienawiścią w stosunku do muzułmańskich miejsc modlitwy
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Pomiędzy 2016, a 2017 rokiem w Wielkiej Brytanii ponad dwukrotnie wzrosła liczba przestępstw motywowanych nienawiścią skierowanych w stronę meczetów i muzułmańskich miejsc modlitwy - pokazuje śledztwo przeprowadzone przez Press Association.

W okresie pomiędzy marcem, a lipcem tego roku policja zanotowała 110 wymierzonych w meczety przestępstw motywowanych nienawiścią. W analogicznym okresie roku ubiegłego było ich zaledwie 47.

Najczęściej dochodzi do obrażania na tle rasowym oraz stosowania gróźb dotyczących podłożenia bomb pod świątynie. Sprawcy wybijają również okna budynków i zaparkowanych tuż obok samochodów. Na ścianach pojawiają się także obraźliwe graffiti i dochodzi do napaści na modlących się. Policja odnotowała też dwa przypadki podpalenia i dwa przypadki podłożenia bekonu na klamkach drzwi prowadzących do meczetu.

Press Association zdobyła informacje dzięki Freedom of Information Request. Na pytania odpowiedziało 45 jednostek policji. Z danych wynika, że:
The file /home/adamszmu/public_html/16 does not exist or is not readable!

  • w 25 jednostkach zaobserwowano coroczny wzrost liczby przestępstw motywowanych nienawiścią w stosunku do meczetów, największy wzrost nastąpił w Greater Manchester Police (obecnie 9 przestępstw, a wcześniej nie było ani jednego) oraz w londyńskiej Metropolitan Police (wzrost z 8 do 17);
  • potroiła się (z 14 w 2016 do 49 w 2017) liczba gróźb, prześladowań i innych tego typu zachowań;
  • ponad dwa razy wzrosła liczba napaści na osoby modlące się w meczetach - z 5 zanotowanych w 2016 do 11 w 2017;
  • z 12 w 2016 do 15 w 2017 zwiększyła się liczba przestępstw określanych, jako wandalizm lub niszczenie mienia.

poniedziałek, 09 października 2017 16:18
 Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna ukradł setki tysięcy funtów mylnie przelanych na jego konto i kupił dom
  Czytaj następny artykuł:
Islamista, którzy próbował skonstruować bombę, został skazany na dożywocie