Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Mężczyzna ukradł setki tysięcy funtów mylnie przelanych na jego konto i kupił dom
Mężczyzna ukradł setki tysięcy funtów mylnie przelanych na jego konto i kupił dom
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Właściciel sklepu trafił do więzienia, ponieważ ukradł ponad 750 tys. funtów, które przez pomyłkę zostały przelane na jego konto. Za część z tych pieniędzy kupił dom.

Oskarżyciel Lynsey Knott poinformowała, że Sandeep Singh prowadził sklep w Northampton, gdy zgłosił się do firmy DC Payments Ltd z prośbą o zainstalowanie w jego lokalu bankomatu. Maszyna została zamontowana, a wedle obowiązującej umowy, mężczyzna musiał sam zaopatrywać ją w pieniądze, które potem były mu zwracane na konto.

Jednak DC Payments pomyliło numery kont i regularnie przelewało Singhowi kwoty, które powinny trafiać do kasyna w Wolverhampton. Proceder trwał przez dwa lata. Mężczyzna nie zgłosił pomyłki. Zamiast tego, za część pieniędzy kupił dom, a 80 tys. funtów wysłał do Indii.

Większość gotówki pozostała na jego koncie, które zostało zamrożone, jak tylko przestępstwo wyszło na jaw - poinformowano w czasie rozprawy odbywającej się przed Leicester Crown Court.

Zamieszkały przy Kashmir Road w Leicester 34-letni Singh przyznał się, że pomiędzy październikiem 2014, a październikiem 2016 roku ukradł £766,098. Sąd skazał go na rok pozbawienia wolności.
wtorek, 10 października 2017 06:50
 Czytaj poprzedni artykuł:
Christian Union otrzymała zakaz udziału w wydarzeniu dla studentów Oxfordu, ponieważ promuje homofobię
  Czytaj następny artykuł:
Rośnie liczba przestępstw motywowanych nienawiścią w stosunku do muzułmańskich miejsc modlitwy