Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Christian Union otrzymała zakaz udziału w wydarzeniu dla studentów Oxfordu, ponieważ promuje homofobię
Christian Union otrzymała zakaz udziału w wydarzeniu dla studentów Oxfordu, ponieważ promuje homofobię
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Organizacja Christian Union (CU) nie otrzymała pozwolenia na wystąpienie podczas wydarzenia organizowanego dla studentów pierwszego roku uniwersytetu w Oxfordzie, ponieważ uznano, że może ona odstręczać osoby innej religii i konstytuować agresję.

Organizator imprezy odbywającej się w Balliol College (jednym z wydziałów uczelni w Oxfordzie) argumentował, że historyczne powiązania chrześcijaństwa z homofobią oraz pewnymi formami neokolonializmu mogą oznaczać, że studenci będą czuli się niemile widziani, jeśli Christian Union będzie miało swoje stoisko.

Wiceprzewodniczący Balliol’s Junior Common Room Committee (JCR) Freddy Potts powiedział, że obecność reprezentacji Christian Union może zrobić krzywdę pierwszoroczniakom. Z kolei prezydent JCR Au napisał, że organizacja chce przekształcić coroczne wydarzenie, podczas którego studenci mogą zapisać się do różnego rodzaju grup i klubów, w imprezę święcką.

Christian Union odpowiedziało na list Au pisząc, że jego oświadczenie na temat chrześcijaństwa było nieodpowiednie. Przewodniczący JCR w końcu wycofał się z poprzedniego stanowiska i zezwolił na stworzenie multiwyznaniowego stoiska, pod warunkiem, że żadna organizacja religijna nie będzie mogła przyjmować zapisów od studentów. Istniejąca od 150 lat Christian Union odmówiła uczestnictwa w wydarzeniu na tych warunkach.

Po tym, jak historia ta trafiła do mediów studenckich, zareagowały władze uczelni, która została założona w 1263 roku pod nadzorem biskupa Durham. W niedzielę oświadczono, że decyzja Au była pogwałceniem wolności słowa i swobody wyznania.
wtorek, 10 października 2017 08:16
 Czytaj poprzedni artykuł:
Ojciec gej zamordował półtoraroczną córkę zaledwie dwa tygodnie po adopcji
  Czytaj następny artykuł:
Mężczyzna ukradł setki tysięcy funtów mylnie przelanych na jego konto i kupił dom