Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Ojciec gej zamordował półtoraroczną córkę zaledwie dwa tygodnie po adopcji
Ojciec gej zamordował półtoraroczną córkę zaledwie dwa tygodnie po adopcji
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Ojciec zamordował swoją córkę zaledwie dwa tygodnie po tym, jak wraz z mężem wziął dziecko do adopcji.

31-letni Matthew Scully-Hicks jest oskarżony o spowodowanie śmiertelnych obrażeń głowy poprzez gwałtowne potrząsanie półtorarocznej Elsie. Mężczyzna nie przyznaje się do morderstwa.

Podczas rozprawy toczącej się przed Cardiff Crown Court poinformowano, że dziewczynka zmarła 29 maja w szpitalu uniwersyteckim w Cardiff. Cztery dni wcześniej jej ojciec wezwał pogotowie mówiąc, że dziecko jest słabe i wiotkie.

Mała Elsie trafiła pod opiekę Vale of Glamorgan Council zaledwie kilka dni po urodzeniu. We wrześniu 2015 roku, gdy miała 10 miesięcy została zaadoptowana przez instruktora fitness Matthew Scully-Hicksa oraz jego męża Craiga. Para przeprowadziła się ze Swindon w hrabstwie Wiltshire do Cardiff sześć lat temu. Mężczyźni są małżeństwem od trzech lat. Osiem miesięcy po ślubie skompletowano dokumenty niezbędne do adopcji. 31-latek postanowił zrezygnować z pracy, aby móc opiekować się córką.

Prokurator Paul Lewis powiedział podczas rozprawy, że po dwóch tygodniach od formalnego przejęcia opieki, oskarżony spowodował śmiertelne obrażenia u dziecka. 25 maja2016 roku mężczyzna zadzwonił po pogotowie tłumacząc, że Elsie nie reaguje na bodźce. Przybyli na miejsce sanitariusze stwierdzili, że dziewczynka nie oddycha. Lewis poinformował, że obrażenia zostały zadane tego samego dnia, kiedy Scully-Hicks wezwał pogotowie.
wtorek, 10 października 2017 10:30
 Czytaj poprzedni artykuł:
Strzelanina w Small Heath - policja aresztowała podejrzanego
  Czytaj następny artykuł:
Christian Union otrzymała zakaz udziału w wydarzeniu dla studentów Oxfordu, ponieważ promuje homofobię