Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Ponad milion nielegalnych imigrantów zostanie w UK na zawsze
Ponad milion nielegalnych imigrantów zostanie w UK na zawsze
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Ponad milion nielegalnych imigrantów prawdopodobnie nigdy nie opuści Wielkiej Brytanii.

Tezę taką wygłosił były dyrektor generalny służb imigracyjnych David Wood podczas przemówienia przed członkami działającego przy brytyjskim parlamencie komitetu ds. spraw wewnętrznych. Jego zdaniem istnieją poważne trudności w usuwaniu z kraju osób, które przebywają tu nielegalnie. Dodatkowo, Home Office będzie miał poważne problemy ze sprostaniem brexitowi, jeśli nie zostaną zwiększone przeznaczane na to ministerstwo środki.

Wood powiedział, że na chwilę obecną w UK przebywa ponad jeden milion nielegalnych imigrantów. To ogromna liczba, więc prawdopodobnie nigdy nie dojdzie do wydalenia wszystkich tych ludzi.

Statystycy mówią, że niemożliwym jest dokładne oszacowanie liczby osób, które mieszkają w Wielkiej Brytanii, mimo iż nie mają do tego prawa. W dokumencie opracowanym 12 lat temu Home Office obliczył, że w 2001 roku w UK nielegalnie przebywało 430 tys. ludzi.

Z raportu opublikowanego w tym roku przez organizację Civitas wynika, że co roku w kraju przybywa minimum 150 tys. nielegalnych imigrantów. Grupa ta obejmuje osoby, których wiza straciła ważność, którym odmówiono prawa do azylu oraz które bezprawnie przybyły na Wyspy Brytyjskie.

Komitet ds. spraw wewnętrznych analizuje wydolność systemu imigracyjnego, który będzie musiał się zmierzyć z wyzwaniami stawianymi przez brexit. Jednym z zadań będzie udokumentowanie pobytu trzech milionów imigrantów pochodzących z krajów Unii Europejskiej oraz przygotowanie się do ustanowionego po brexicie systemu działania.
czwartek, 12 października 2017 10:19
 Czytaj poprzedni artykuł:
Jeden z domów Saltley ostrzelany przez nieznanego sprawcę
  Czytaj następny artykuł:
"Biała wdowa" nie żyje. Brytyjska dżihadystka zginęła podczas nalotu w Syrii