Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Ofelia straciła status huraganu, ale nadal stwarza zagrożenie dla ludzi
Ofelia straciła status huraganu, ale nadal stwarza zagrożenie dla ludzi
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Ofelia zbliża się do Irlandii i Wielkiej Brytanii. Prognozy mówią o wietrze wiejącym z prędkością 80 mph. Takie warunki pogodowe stwarzają zagrożenie dla życia i mogą się przyczynić do powstania chaosu w transporcie.

W poniedziałek w niektórych częściach Irlandii zamknięte będą szkoły, budynki rządowe oraz sądy. Synoptycy z Met Office wydali już ostrzeżenia pogodowe. Ze względu na porywisty wiatr należy spodziewać się także przerw w dostawie prądu, utrudnień w transporcie oraz problemów z zasięgiem telefonów komórkowych.

Lotniska doradzają pasażerom, aby przed wyjściem z domu sprawdzić najnowsze informacje dotyczące lotów. Z powodu warunków pogodowych linie Aer Lingus odwołały już wiele połączeń. Należy się spodziewać, że podobnie postąpią inni przewoźnicy.

Sztorm tropikalny przesuwał się po Oceanie Atlantyckim, a pozostałości po huraganie spodziewane są w Wielkiej Brytanii w poniedziałek. Ofelia przyniesie ze sobą niespotykaną pogodę, dokładnie 30 lat po Wielkim Sztormie z 1987 roku, w trakcie którego zginęło 18 osób.
poniedziałek, 16 października 2017 09:44
 Czytaj poprzedni artykuł:
Dożywocie dla kierowców, którzy spowodują śmiertelny wypadek korzystając z komórek podczas jazdy
  Czytaj następny artykuł:
Frankfurt Christmas Market w Birmingham