Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Synoptycy straszą - jesienią i zimą do UK zawita jeszcze jedenaście sztormów
Synoptycy straszą - jesienią i zimą do UK zawita jeszcze jedenaście sztormów
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
W zeszłym tygodniu Wielką Brytanię nawiedziły sztormy Ofelia oraz Brian, ale najgorsze może dopiero nadejść. Synoptycy przewidują, że jesienią i zimą należy się spodziewać kolejnych jedenastu nawałnic.

Meteorolodzy uważają, że seria tych niebezpiecznych zjawisk pogodowych spowodowana jest tym, że na środkowym Atlantyku powstała „fabryka sztormów” - donosi „Sunday Times”. Prognoza na jesień i zimę została stworzona przez międzynarodową grupę meteorologiczną AccuWeather. Jej przedstawiciele powiedzieli gazecie, że w tym roku liczba sztormów będzie rekordowa i dwa razy większa niż rok temu.

Jeśli przewidywania się sprawdzą, po Aileen i Brianie przyjdzie kolej na sztormy Caroline, Dylan, Eleanor, Fionn, Georgina, Hector, Iona, James, Karen, Larry oraz Maeve. W ubiegłoroczną zimę w Wielkiej Brytanii ostatnim sztormem był Ewan.

W przypadku wystąpienia tych ekstremalnych warunków atmosferycznych należy się spodziewać wiatrów wiejących z prędkością dochodzącą do 120 mph oraz powodzi. Należy się również liczyć z utrudnieniami w transporcie.
poniedziałek, 23 października 2017 08:33
 Czytaj poprzedni artykuł:
Diabelskie koło i lodowisko powrócą jednak do Birmingham! – będą w nowym miejscu
  Czytaj następny artykuł:
Brytyjczycy walczący w szeregach ISIS muszą zostać zabici?>