Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Rząd zamierza zlikwidować dodatkowe opłaty za wynajem domu
Rząd zamierza zlikwidować dodatkowe opłaty za wynajem domu
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
W środę opublikowano szkic ustawy zakazującej pobierania dodatkowej opłaty za wynajem domu w prywatnym sektorze rynku nieruchomości w Anglii. Landlordowie chcący ignorować te przepisy, będą się musieli liczyć z możliwością nałożenia na nich grzywny w wysokości nawet 5 tys. funtów.

Landlordowi, który w ciągu pięciu lat dwukrotnie złamie ten zakaz, będzie grozić postawienie przed sądem bądź kara pieniężna wynosząca maksymalnie 30 tys. funtów.

Plany wprowadzenia zakazu pobierania dodatkowych opłat od lokatorów zostały ogłoszone przez kanclerza Phillpa Hammonda w listopadzie zeszłego roku podczas jego wystąpienia budżetowego. Przed tegorocznymi przedwczesnymi wyborami konserwatyści umieścili również ten postulat w swoim manifeście programowym.

Przeprowadzone niedawno przez English Housing Survey badanie wykazało, że na dodatkową opłatę za wynajem lokatorzy muszą wydać średnio 223 funty. Jednak opracowanie przygotowane w 2012 roku przez fundację Shelter pokazało, że jeden na siedmiu lokatorów płaci ponad 500 funtów.

Communities Secretary Sajid Javid powiedział, że rząd chce, aby rynek nieruchomości działał sprawiedliwie dla wszystkich i jest zdeterminowany, by to osiągnąć. Lokatorzy nie mogą być zaskakiwani opłatami, które ciężko im będzie pokryć. Powinno się od nich wymagać jedynie płacenia za czynsz i podlegający zwrotowi depozyt.
niedziela, 05 listopada 2017 10:05
 Czytaj poprzedni artykuł:
Policja wezwana na plan teledysku, ponieważ kobieta sądziła, że widziała człowieka z maczetą
  Czytaj następny artykuł:
Policja zablokowała część jednej z ulic w Perry Common?>