Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Polscy sprzedawcy samochodów, którzy oszukiwali klientów, skazani na więzienie
Polscy sprzedawcy samochodów, którzy oszukiwali klientów, skazani na więzienie
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Dwóch Polaków sprzedających samochody w Wielkiej Brytanii oszukiwało nabywców poprzez cofanie liczników przebiegu pojazdów. Mężczyźni trafili przed sąd, który skazał ich na karę więzienia podaje Redditchadvertiser.

Grzegorz Jezierski oraz Jarosław Skoneczny prowadzili swoją firmę w Redditch w hrabstwie Worcestershire. Mężczyźni majstrowali przy liczniku przebiegu w przypadku samochodów, które ciężko było im sprzedać. Nielegalny proceder trwał przez rok - poinformowano w trakcie rozprawy odbywającej się przed Worcester Crown Court.

Prokurator Nigel Stelling powiedział, że Worcestershire Trading Standards rozpoczęło dochodzenie w sprawie firmy Polaków we wrześniu 2014 roku. Stało się to po otrzymaniu skarg od kilku klientów. Następnie sprawę przekazano policji, która odkryła oszustwo i oszacowała, że sprzedawcy zarobili na nim 34450 funtów.

Jezierski i Skoneczny, którzy podczas procesu korzystali z usług tłumacza, przyznali się do spiskowania w celu popełnienia oszustwa pomiędzy sierpniem 2014, a sierpniem 2015 roku. Obaj otrzymali karę piętnastu miesięcy pozbawienia wolności.

Majątek Jezierskiego w wysokości 14 tys. funtów został skonfiskowany. Dzięki temu część oszukanych klientów otrzyma rekompensatę. Skoneczny miał tylko 1 funta i nie posiadał żadnych dóbr materialnych.
wtorek, 07 listopada 2017 06:53
 Czytaj poprzedni artykuł:
29-latek oskarżony o spowodowanie śmierci mieszkanki Erdington
  Czytaj następny artykuł:
WhatsApp ostrzega użytkowników przed oszustwem.?>