Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Rząd przedstawił szczegóły nowego systemu dla imigrantów po Brexicie
Rząd przedstawił szczegóły nowego systemu dla imigrantów po Brexicie
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Brytyjski rząd opublikował wczoraj szczegółową notę techniczną opisującą przyszły proces uzyskiwania przez obywateli Unii Europejskiej statusu "osoby osiedlonej", który będzie konieczny, by móc pozostać w kraju po opuszczeniu Wspólnoty przez Wielką Brytanię.

Obywatele Unii Europejskiej mieszkający w Wielkiej Brytanii będą mieć dwa lata na rejestrację, jeśli po Brexicie będą chcieli zostać na Wyspach. Liczba potrzebnych dokumentów ma być ograniczona do minimum, a koszt operacji dla jednej osoby wyniesie około 70 funtów.
W dokumencie znalazła się też obietnica, że nie będzie trzeba przynosić stosów certyfikatów czy zaświadczeń - liczba wymaganych dokumentów ma być ograniczona do minimum.

Dokument odnosi się też do kwestii tych, którzy zdążyli sobie wyrobić na Wyspach rezydenturę. Rząd potwierdza wcześniejsze sugestie, że ludzie będą musieli zarejestrować się w nowym systemie.

Pięciostronicowy dokument, który został przekazany Komisji Europejskiej i stanowi element negocjacji ws. Brexitu, porządkuje dotychczasowe zapowiedzi dotyczące nowego systemu, który obejmie 3,4 miliona obywateli UE mieszkających w Wielkiej Brytanii, w tym milion Polaków.

22 listopada przedstawiciele brytyjskiego rządu będą omawiać kwestię nowych przepisów z polską mniejszością.
środa, 08 listopada 2017 07:25
 Czytaj poprzedni artykuł:
W weekend nastąpi ponowne otwarcie przejścia Old Central Library
  Czytaj następny artykuł:
Dwóch Polaków pobitych na stacji metra w Londynie?>