Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Lekarz, który molestował muzułmańską pielęgniarkę, tłumaczył się różnicami kulturowymi
Lekarz, który molestował muzułmańską pielęgniarkę, tłumaczył się różnicami kulturowymi
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Żonaty lekarz pochodzenia pakistańskiego napastował na tle seksualnym studentkę pielęgniarstwa, a następnie tłumaczył się normami kulturowymi obowiązującymi w Wielkiej Brytanii.

Zamieszkały w Manchesterze ojciec dwójki dzieci 44-letni Imran Qureshi powiedział, że jego zdaniem 21-letnia studentka była „seksualnie dostępna”, ponieważ w przeszłości posiadała chłopaków. W trakcie wspólnego dyżuru w szpitalu mężczyzna chwycił poszkodowaną za pierś i powiedział, że chce mieć z nią romans.

Qureshi później przyznał, że błędnie ocenił sytuację tłumacząc, że jego zachowanie wynikało z różnic w normach kulturowych obowiązujących w Pakistanie i Wielkiej Brytanii. Pielęgniarka, znana jedynie, jako Miss A, była wstrząśnięta i zrozpaczona, gdy zgłaszała zachowanie lekarza opowiadając, jak 44-latek złapał ją za pierś, a następnie próbował bagatelizować sprawę i zaczął być agresywny.

W czerwcu zeszłego roku mężczyzna stanął przed Minshull Street Crown Court w Manchesterze. Sąd uznał go za winnego napaści na tle seksualnym i skazał go na dwunastomiesięczny community order oraz dwadzieścia dni resocjalizacji. Dodatkowo Qurashi został wpisany na pięć lat na listę przestępców seksualnych oraz musiał pokryć koszty sądowe w wysokości 750 funtów. Potem Court of Appeal odmówił mu prawa do apelacji i lekarz obecnie jest zawieszony w prawach do wykonywania zawodu.

44-latek dwukrotnie próbował się odwołać, ale bezskutecznie. Przyznał się do zarzutów stawianych mu w imieniu General Medical Council, ale nadal walczy o to, by nie wypisano go z rejestru praktykujących lekarzy.
piątek, 10 listopada 2017 11:10
 Czytaj poprzedni artykuł:
Schizofrenik, który zamordował uchodźcę i obciął mu penisa, usłyszał wyrok
  Czytaj następny artykuł:
Zobacz najnowszą bożonarodzeniową reklamę John Lewis?>