Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Rumuńska pielęgniarka narażała życie pacjentów, ponieważ nie znała dobrze angielskiego
Rumuńska pielęgniarka narażała życie pacjentów, ponieważ nie znała dobrze angielskiego
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Rumuńska pielęgniarka, która nie potrafiła się posługiwać językiem angielskim na wystarczającym poziomie, stwarzała zagrożenie dla życia pacjentów.

34-letnia Rodica Olteanu była zatrudniona w domu opieki w Pontypridd w południowej Walii. W marcu 2016 roku nie zdołała odpowiedzieć na zadane jej przez operatora linii 999 pytanie po angielsku. Miało to związek z poważnie chorym pacjentem.

Słuchawkę przejął personel niemedyczny domu opieki Ty Gwynno. Potwierdzono, że życie pacjenta jest zagrożone. Chory został zabrany do szpitala, gdzie wyleczono go, natomiast Olteanu zalecono podejście do egzaminu akredytowanego przez International English Language Testing System. Kobieta odmówiła - donosi Express.

Jakiś czas później Rumunka rozpoczęła pracę w University Hospital of North Midlands Trust w Stoke-on-Trent, gdzie również pojawiły się obawy dotyczące jej znajomości języka. Pielęgniarka została odsunięta od swoich obowiązków - potwierdził specjalny zespół ds. naruszeń etyki zawodowej Nursing and Midwifery Council w Cardiff. Jego przewodniczący David Newman oświadczył, że pacjenci byliby zagrożeni, jeśli Olteanu wróciłaby do wykonywania zawodu pielęgniarki w UK. Zdecydował jednak, że nie zawiesi jej prawa do uprawiania profesji, ponieważ taka kara byłaby dysproporcjonalna.

Zamiast tego zalecił, aby 34-latka, jeśli zdecyduje się podjąć zatrudnienie w Wielkiej Brytanii, pracowała pod nadzorem, dopóki nie zda uznanego egzaminu z angielskiego.

W pisemnym oświadczeniu Olteanu stwierdziła, że nie akceptuje zarzutów, jakoby jej angielski był poniżej standardów.
środa, 22 listopada 2017 06:59
 Czytaj poprzedni artykuł:
Uzbrojony w nóż 24-latek szukał muzułmanów, aby ich zaatakować
  Czytaj następny artykuł:
Zablokował samochodem wejście do fabryki, pracownicy przestawili auto wózkiem widłowym
?>