Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Uzbrojony w nóż 24-latek szukał muzułmanów, aby ich zaatakować
Uzbrojony w nóż 24-latek szukał muzułmanów, aby ich zaatakować
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Brytyjczyk, który uzbrojony w nóż krążył po Londynie szukając muzułmanów, aby ich zaatakować, został skazany na karę więzienia.

7 czerwca w nocy 24-letni Mickey Sage wziął ze sobą dwudziestopięciocentymetrowy nóż i udał się na przechadzkę po Camberwell Green, gdzie groził ludziom. Po raz pierwszy policja została wezwana o godzinie 1:43 do Camberwell Green Court. Nie minęło dziesięć minut, gdy pojawiło się kolejne wezwanie, tym razem na skrzyżowanie Camberwell Green z Camberwell Church Street. Osoba wzywająca funkcjonariuszy poinformowała, że mężczyzna wyposażony w nóż zaczepia ludzi i pyta czy są muzułmanami.

Podczas aresztowania Sage powiedział policjantom, że nóż jest jego i wyszedł z domu, aby zabić muzułmanina. Następnie pozwolił sobie na wiele islamofobicznych komentarzy, a na posterunku przyznał, że w Camberwell Green szukał wyznawcy Allaha, aby go ugodzić nożem. Dodał, że byłby męczennikiem za Anglię i mógłby zranić imama w szyję.

Podczas rozprawy 24-latek przyznał się do dwóch zarzutów grożenia ludziom nożem w miejscu publicznym i przyznał, że jego działania były motywowane religijnie. Mężczyzna został skazany na dwa lata i trzy miesiące pozbawienia wolności.
środa, 22 listopada 2017 08:31
 Czytaj poprzedni artykuł:
Policja szuka kierowcy, który potrącił rowerzystę w Darlaston
  Czytaj następny artykuł:
Rumuńska pielęgniarka narażała życie pacjentów, ponieważ nie znała dobrze angielskiego
?>