Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Kanclerz Hammond zapowiedział zmiany w świadczeniach socjalnych
Kanclerz Hammond zapowiedział zmiany w świadczeniach socjalnych
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Phillip Hammond ogłosił zmiany dotyczące zasiłków. Oto co trzeba wiedzieć o universal credit, housing benefit oraz innych formach pomocy społecznej.

Kanclerz ogłosił zniesienie początkowego siedmiodniowego okresu oczekiwania, co oznacza, że od lutego 2018 roku wnioskodawca na universal credit będzie czekał pięć tygodni. Pobierający to świadczenie będą mogli się ubiegać o wypłacenie im z wyprzedzeniem miesięcznej kwoty zasiłku. To nieoprocentowana pożyczka, którą trzeba będzie spłacić w ciągu dwunastu miesięcy.

Od kwietnia 2018 roku osoby otrzymujące housing benefit będą go nadal pobierały przez dwa tygodnie od złożenia wniosku o universal credit, co ma im ułatwić uiszczenie opłaty za wynajem w okresie przejściowym.

Hammond zapowiedział zwiększenie Targeted Affordability Funding, który pozwala niektórym samorządom na zwiększenie kwot wypłacanych w ramach housing benefit osobom wynajmującym domy od prywatnych landlordów. Ma to na celu intensyfikację wsparcia dla mieszkańców obszarów, na których czynsze są wyższe. Może to jednak mieć również efekt zupełnie odwrotny - landlordowie zdadzą sobie sprawę, że mogą żądać wyższych stawek.

W przeciwieństwie do emerytur, kwoty zasiłków dla osób w wieku produkcyjnym pozostaną zamrożone. Biorąc pod uwagę rosnące ceny, oznacza to, że tacy ludzie za wypłacane im pieniądze będą mogli nabywać coraz mniej produktów.
czwartek, 23 listopada 2017 07:02
 Czytaj poprzedni artykuł:
W zeszłym roku co 36 sekund imigrant spoza UE otrzymywał prawo pobytu w Wielkiej Brytanii
  Czytaj następny artykuł:
Budżet 2017: Zniesienie opłaty skarbowej dla osób kupujących swój pierwszy dom