Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Umierający na raka chłopiec otrzymał tysiące kartek świątecznych z całego świata
Umierający na raka chłopiec otrzymał tysiące kartek świątecznych z całego świata
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Tysiące nieznajomych wysłało świąteczne kartki do umierającego na raka 9-letniego chłopca.

W 2014 roku u Jacoba Thompsona zdiagnozowano nerwiaka zarodkowego - rzadką odmianę nowotworu, który atakuje komórki nerwowe i występuje najczęściej u dzieci poniżej piątego roku życia.

W październiku tego roku lekarze oznajmili chłopcu i jego rodzinie, że został mu tylko miesiąc życia. Jego krewni obawiając się o to, że dziecko ominą świąteczne przygotowania, zdecydowali, że w tym roku będą obchodzić Boże Narodzenie nieco wcześniej.

W internecie zorganizowano specjalną akcję, w ramach której poproszono ludzi dobrej woli o to, aby wysyłali Jacobowi kartki świąteczne. Odzew przeszedł najśmielsze oczekiwania. Do przebywającego w Maine Medical Center w Portland w amerykańskim stanie Maine chłopca nadesłano listy z całego świata.

Arnold Schwarzenegger wysłał mu samodzielnie stworzoną kartkę, a policja zorganizowała defiladę radiowozów, aby podnieść 9-latka na duchu. W jego szpitalnej sali pojawili się też hokeiści drużyny uniwersytetu Maine. W pokoju rozwieszono świąteczne dekoracje, a chłopiec wraz z rodziną przeczytał wszystkie nadesłane kartki.

Jacob zmarł w niedzielę, a rodzina podziękowała wszystkim, którzy sprawili, że ostatnie dni jego życia były wyjątkowe. W poniedziałek krewni chłopca zamieścili na Facebooku wpis: "Przynieśliście Jacobowi radość, a nam optymizm na przyszłość. Dziękujemy, że poświęciliście swój czas i zainteresowaliście się podróżą naszego chłopca.

Niestety, jest wiele innych dzieci w identycznej sytuacji, więc mamy nadzieję, że będziecie kontynuować waszą pomoc.

Mamy też nadzieję, że historia Jacoba i ogromna ilość wsparcia otrzymana z całego świata przyczyni się do podniesienia świadomości dotyczącej tej strasznej choroby".
czwartek, 23 listopada 2017 21:20
 Czytaj poprzedni artykuł:
Pijany Polak zasnął w aucie zaparkowanym na autostradzie M20
  Czytaj następny artykuł:
W zeszłym roku co 36 sekund imigrant spoza UE otrzymywał prawo pobytu w Wielkiej Brytanii