Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Młodzi pracownicy otrzymają największą podwyżkę płacy minimalnej od dekady
Młodzi pracownicy otrzymają największą podwyżkę płacy minimalnej od dekady
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Najnowsze analizy pokazują, że młodzi pracownicy otrzymają największą od dziesięciu lat podwyżkę national minimum wage.

W ogłoszonym w zeszłym tygodniu planie budżetowym na kolejny rok kanclerz Philip Hammond ujawnił, że tzw. godziwa stawka (national living wage) dla pracowników powyżej 25. roku życia w kwietniu przyszłego roku wzrośnie o 33 pensy i będzie wynosić £7,83 na godzinę.

O tę samą kwotę wzrośnie również ustawowa stawka dla pracowników w wieku od 21 do 24 lat. Od kwietnia będzie wynosić £7,38 na godzinę. Szykowana jest też podwyżka dla pracowników znajdujących się w grupie wiekowej 18-20 lat - wyniesie 30 pensów, a ostatecznie stawka ukształtuje się na poziomie £5,90 na godzinę. Na podwyżkę wynoszącą 15 pensów będą mogli liczyć 16- i 17-latkowie. Oni na godzinę będą zarabiać £4,20. Stawka dla stażystów w wieku poniżej 19 lat oraz dla stażystów pierwszego roku zostanie zwiększona o 20 pensów i wyniesie £3,70 na godzinę.

Low Pay Commission (LPC), która zajmuje się rekomendowaniem rządowi stawek national minimum wage, mówi że pracownicy w wieku 18-24 lata otrzymają największą podwyżkę od dekady.

Nowy poziom tzw. płacy godziwej jest nadal niższy niż dobrowolnej realnej stawki wynoszącej £10,20 w Londynie i £8,75 poza stolicą. Wyższe stawki ustalane przez Living Wage Foundation są płacone przez tysiące pracodawców w cały kraju.
środa, 29 listopada 2017 11:07
 Czytaj poprzedni artykuł:
Nadchodzi ochłodzenie - arktyczny wiatr sprawi, że odczuwalna temperatura sięgnie -4 stopni
  Czytaj następny artykuł:
Uzbrojona policja zatrzymała w Birmingham mężczyznę podejrzanego o działalność terrorystyczną