Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Polacy skazani na więzienie za udział w proteście w Liverpoolu
Polacy skazani na więzienie za udział w proteście w Liverpoolu
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Sąd skazał trzech Polaków na kary bezwzględnego więzienia. Czwarty z mężczyzn dostał wyrok w zawieszeniu. Mężczyźni w zeszłym roku zaatakowali antyrasistowską manifestację w Liverpoolu.

Poza karą wiezienia, czterej sądzeni w Liverpoolu Polacy dostali pięcioletni zakaz wjazdu do miasta. Wydający werdykt sędzia podkreślił, że noszone przez neonazistów bluzy z hasłami i zdjęciami jasno wskazywały, że celem ich przyjazdu jest przemoc. Skazani Polacy z których najmłodszy ma 28 a najstarszy 36 lat, pod koniec lutego 2016 roku przyjechali do Liverpoolu na antyimigrancki wiec organizowany przez skrajnie prawicowe angielskie ugrupowanie North West Infidels. Kontrmanifestację zorganizowali antyfaszyści. Policja rozdzielająca obie grupy także stała się celem ataku rozwścieczonych neonazistów. Jeden funkcjonariusz został ranny w głowę.

W czasie konfrontacji demonstrujący przeciwko skrajnej prawicy zostali obrzuceni petardami, cegłami i butelkami. Po wszystkim, z budynku w centrum Liverpoolu usuwać trzeba było namalowane na nim swastyki. Skazani Polacy, poza odsiadką, będą musieli w więzieniu także pracować, aby zarobić na wypłatę rekompensat dla poszkodowanych.
czwartek, 30 listopada 2017 07:14
 Czytaj poprzedni artykuł:
Po referendum brexitowym spadł poziom migracji netto
  Czytaj następny artykuł:
Po śmierci nastoletniego chłopaka urzędnicy cofnęli licencję The Rainbow Venues