Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Po referendum brexitowym spadł poziom migracji netto
Po referendum brexitowym spadł poziom migracji netto
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
W ciągu roku, od czerwca 2016 do czerwca 2017, migracja netto w Wielkiej Brytanii spadła o niemal jedną trzecią i obecnie kształtuje się na poziomie 230 tys.

To pierwsze obejmujące cały rok dane od zeszłorocznego referendum, w którym Brytyjczycy zdecydowali się opuścić Unię Europejską. Migracja netto to różnica pomiędzy liczbą osób, które przybyły do UK na dłużej niż rok, a liczbą osób, które opuściły kraj na dwanaście miesięcy albo więcej.

W omawianym okresie czasu do Wielkiej Brytanii przybyło 572 tys. osób, a wyjechało z niej 342 tys.

Office for National Statistics informuje, że spadek w porównaniu do danych z ubiegłego roku wyniósł 106 tys. i jest on najwyższy, jaki zanotowano do tej pory. Migracja netto jest znacznie niższa od statystyk opublikowanych w czerwcu 2016 roku i zbliżyła się do poziomu uzyskanego w 2014.

Z danych wynika, że zaobserwowano znaczny spadek w liczbie osób przybywających z krajów Unii Europejskiej, szczególnie tych, którzy określają siebie, jako „szukający pracy”, a nie przyjeżdżający, by rzeczywiście pracować.

Liczba obywateli państw spoza Unii w zeszłym roku pozostała stabilna, ale liczba ludzi posiadających paszport kraju członkowskiego UE i opuszczających Wyspy zwiększyła się o jedną trzecią.

ONS podaje też, że o 80 proc. wzrosła liczba wniosków o wydanie brytyjskiego obywatelstwa składanych przez imigrantów z Unii Europejskiej.
czwartek, 30 listopada 2017 14:11
 Czytaj poprzedni artykuł:
Kobieta spadła z piętrowego parkingu w centrum Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
Polacy skazani na więzienie za udział w proteście w Liverpoolu