Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Setki nowych wniosków o członkostwo w Britain First, po tweetach Donalda Trumpa
Setki nowych wniosków o członkostwo w Britain First, po tweetach Donalda Trumpa
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Skrajnie prawicowa organizacja Britain First pochwaliła się zdobyciem setek nowych wniosków o członkostwo po tym, jak Donald Trump udostępnił antymuzułmańskie filmy oraz wpisy a Twitterze, wywołując  kłótnię z Theresą May.

Całą sytuację zapoczątkowało udostępnienie na swoim Twitterze przez Trumpa trzech kontrowersyjnych wideo dotyczących muzułmanów, a które opublikowała brytyjska skrajnie prawicowa grupa Britain First. Filmy przedstawiają antyspołeczne zachowania muzułmanów wobec osób niebędących tej samej wiary co oni.

Rzeczniczka Theresy May powiedziała, że taka aktywność "źle zrobiła prezydentowi". W odpowiedzi na krytykę Donald Trump zdecydował się opublikować wpis na Twitterze. Zaleca, aby brytyjska premier zamiast na nim skupiła się na radykalnym islamie, który ma miejsce w Wielkiej Brytanii. "My radzimy sobie dobrze!" - zakończył swój wpis prezydent USA.

„Thereso May, nie skupiaj się na mnie, skup się na destrukcyjnym, radykalnym islamskim terroryzmie, który panoszy się w Wielkiej Brytanii. My radzimy sobie dobrze!” – zaapelował gospodarz Białego Domu.
piątek, 01 grudnia 2017 09:07
 Czytaj poprzedni artykuł:
UK musi zapłacić 50 mld funtów za brexit - Brytyjczycy domagają się drugiego referendum
  Czytaj następny artykuł:
Sąd odebrał dzieci rodzicom, ponieważ żyją oni w otwartym związku