Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania UK musi zapłacić 50 mld funtów za brexit - Brytyjczycy domagają się drugiego referendum
UK musi zapłacić 50 mld funtów za brexit - Brytyjczycy domagają się drugiego referendum
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Wyniki najnowszego sondażu opinii publicznej pokazują, że po ujawnieniu kwoty, jaką Wielka Brytania będzie musiała zapłacić za brexit, 50 proc. ankietowanych chciałoby zorganizowania drugiego referendum unijnego.

W zeszłym tygodniu do publicznej wiadomości podano, że rachunek za wyjście z europejskiej wspólnoty może wynieść nawet 50 mld funtów. Uczestnicy organizowanego przez Survation na zlecenie „Mail on Sunday” badania odpowiedzieli, że chcieliby mieć możliwość zdecydowania o końcowym porozumieniu z Unią Europejską. 28 proc. respondentów przyznało, że jeśli istniałaby taka możliwość, woleliby, aby UK nie opuszczała UE.

Dla kontrastu - jeden na trzech badanych sądzi, że żadne dodatkowe głosowanie nie jest potrzebne, a 16 proc. stanowi grupę niezdecydowanych. To pierwsze tak duże badanie, odkąd ujawniono wysokość kwoty, którą trzeba będzie zapłacić Unii.

43 proc. ankietowanych jest zdania, że Bruksela wypracowała sobie lepsze warunki, a wielu uważa, że sekretarz ds. brexitu David Davis zawiódł. Ludzie sądzą, że głównym powodem, dla którego Wielka Brytania musi płacić, jest unijna chęć ukarania Brytyjczyków. Drugim najpopularniejszym powodem jest porażka odniesiona przez Theresę May w wyborach parlamentarnych. Biorący udział w badaniu uważają, że wynik głosowania znacznie osłabił jej pozycję.

Z kolei 34 proc. ankietowanych twierdzi, że UK nie powinna płacić żadnych pieniędzy Unii, a następne 34 proc. sądzi, że kwota ta nie powinna być wyższa niż 25 mld funtów.
poniedziałek, 04 grudnia 2017 06:37
 Czytaj poprzedni artykuł:
Dwie młode kobiety napastowane w Selly Oak
  Czytaj następny artykuł:
Setki nowych wniosków o członkostwo w Britain First, po tweetach Donalda Trumpa