Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wielka Brytania i Unia nie doszły do porozumienia w sprawie Brexitu
Wielka Brytania i Unia nie doszły do porozumienia w sprawie Brexitu
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker powiedział dziennikarzom na wspólnej konferencji prasowej z premier Theresą May w Brukseli, że nie udało się uzyskać przełomu w ich wczorajszych rozmowach, które miały odblokować negocjacje w sprawie warunków wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

"Pomimo naszych wysiłków i znacznych postępów, (...) osiągnięcie całkowitego porozumienia okazało się dziś niemożliwe" - powiedział Juncker na konferencji prasowej. Dodał, że Bruksela jest gotowa na kontynuowanie negocjacji w tym tygodniu. "To nie jest porażka, to początek ostatniej rundy i jestem przekonany, że osiągniemy porozumienie w tym tygodniu" - dodał.

Szef KE podkreślił, że spotkanie było konstruktywne, a May jest "twardą i niełatwą negocjatorką". "Broni punktu widzenia Wielkiej Brytanii z całą energią, a ja robię to samo w imieniu Unii Europejskiej. (...) Jestem przekonany, że jesteśmy w stanie osiągnąć wystarczające postępy w rozmowach przed szczytem europejskim, który odbędzie się 15 grudnia" - dodał.
wtorek, 05 grudnia 2017 06:32
 Czytaj poprzedni artykuł:
Matka za karę kazała dziecku stać w nocy na ulicy
  Czytaj następny artykuł:
Najlepsza świąteczna reklama? BBC opublikowało wzruszający świąteczny film