Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Polak potrącił vanem właściciela restauracji w Londynie krzycząc, że zabije muzułmanina
Polak potrącił vanem właściciela restauracji w Londynie krzycząc, że zabije muzułmanina
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Polak, który wspiera skrajnie prawicową grupę Britain First, wykonał nazistowski salut, a następnie wjechał swoim vanem we właściciela restauracji curry w Londynie. Sprawca był pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło 23 czerwca tego roku przy restauracji Spicy Night w Harrow. W trakcie rozprawy toczonej przed londyńskim sądem Old Bailey poinformowano, że Marek Zakrocki, zanim użył swojego samochodu, jako broni, wykrzykiwał słowa „biała siła”. Słyszano też, jak 48-latek mówił, że zabije muzułmanina i robi to dla Wielkiej Brytanii.

Polak przyznał się przed sądem do niebezpiecznej jazdy i dodatkowo do pobicia swojej żony.

Prokurator Denis Barry powiedział, że feralnego popołudnia Zakrocki wypił zbyt dużo alkoholu. Wieczorem pobił swoją żonę i odjechał służbowym samochodem. W trakcie przejażdżki zaczął obrażać przechodniów, a na koniec potrącił właściciela restauracji niszcząc okno w jego lokalu. Wszystko to miało miejsce w rocznicę referendum unijnego – donosi Daily Mail.

Podczas procesu zrelacjonowano, że 48-latek w dniu zdarzenia powiedział jeszcze: „W ten sposób zamierzam pomóc krajowi. Ludzie, wy nie możecie nic zrobić”.

Aresztowania mężczyzny dokonali uzbrojeni funkcjonariusze. Podczas osobistego przeszukania, w jego kieszeni znaleziono nazistowską monetę, a w domu w Harrow kopie gazet wydawanych przez Britain First oraz ulotki.

Zakrocki usłyszy wyrok w późniejszym terminie.
wtorek, 05 grudnia 2017 07:03
 Czytaj poprzedni artykuł:
41-latek, który spowodował wypadek, wypuszczony przez policję z aresztu
  Czytaj następny artykuł:
Matka za karę kazała dziecku stać w nocy na ulicy