Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Mohammed Aqib Imran z Birmingham stanie przed sądem w sprawie zamachu na premier Theresę May
Mohammed Aqib Imran z Birmingham stanie przed sądem w sprawie zamachu na premier Theresę May
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Mieszkaniec Birmingham został aresztowany w związku z prowadzonymi przez niego przygotowaniami do ataku terrorystycznego, do którego miało dojść na terenie Londynu. Jego celem była brytyjska premier Theresa May.

Plan zakładał zdetonowanie bomby przy bramie budynków rządowych na Downing Street, a następnie zaatakowanie May. Premier miała zostać ugodzona nożem.

Szczegóły zamysłu terrorystów zostały przedstawione rządowi we wtorek przez szefa MI5 Andrew Parkera. Podczas briefingu ujawniono, że od początku roku w Wielkiej Brytanii udaremniono dziewięć zamachów.

Rzecznik prasowy Theresy May odmówił ujawnienia szczegółów dotyczących planowanego ataku, ale kilka gazet doniosło później, że w minionym tygodniu policja aresztowała dwóch młodych mężczyzn - jeden z nich jest mieszkańcem Londynu, a drugi stolicy regionu West Midlands.

Uzbrojona policja zatrzymała w Birmingham mężczyznę podejrzanego o działalność terrorystyczną

Metropolitan Police poinformowała jedynie, że 20-letni Naa’imur Zakariyah Rahman oraz 21-letni Mohammed Aqib Imran mieli stawić się w środę przed Westminster Magistrates’ Court. Obaj są oskarżeni o przygotowywanie zamachów terrorystycznych.
środa, 06 grudnia 2017 10:28
 



Czytaj poprzedni artykuł:
16-latek trzykrotnie dźgnięty nożem przez nieznajomego sprawcę
  Czytaj następny artykuł:
Zatrzymano zbiegłego Polaka podejrzewanego o udział w morderstwie w Bolton