Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wpływ brexitu na gospodarkę UK może być tak wielki, jak kryzys finansowy z 2008 roku
Wpływ brexitu na gospodarkę UK może być tak wielki, jak kryzys finansowy z 2008 roku
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Brexit może mieć tak ogromny wpływ na brytyjską gospodarkę, jak kryzys finansowy z 2008 roku - ostrzega David Davies.

Sekretarz ds. brexitu mówi, że opuszczenie Unii Europejskiej będzie odpowiadało „modelowej zmianie” porównywalnej z największym kryzysem finansowym od czasu wielkiej depresji z lat 30. XX wieku.

Davis pozwolił sobie na taki komentarz, gdy wezwano go przed komisję ds. brexitu, gdzie przyznał, że Whitehall nie stworzył żadnych oszacowań na temat wpływu wyjścia z UE na sytuację w kraju. Jego zdaniem ocena potencjalnego oddziaływania brexitu na różne sektory brytyjskiej gospodarki, niekoniecznie dałaby jakiekolwiek informacje, ponieważ w przeszłości modele ekonomiczne nie sprawdzały się – donosi Daily Mail.

Sekretarz powiedział członkom komisji, że nie trzeba posiadać formalnego oszacowania, aby zrozumieć, że jeśli istnieje regulacyjna bariera pomiędzy producentami i rynkiem, to w jakiś sposób odbije to się na gospodarce. Powstanie pewien efekt, ale ocenienie go nie jest takie proste, jak się ludziom wydaje.

Davies przyznał, że nie jest fanem modeli ekonomicznych, bo w przeszłości były one zawodne. Kiedy zachodzi modelowa zmiana - tak, jak w przypadku kryzysu finansowego z 2008 roku - wszystkie modele się mylą.

Szokujące wyznanie pojawiło się w kryzysowym dla brexitu tygodniu, gdy premier Theresa May będzie desperacko próbować uratować swój plan rozpoczęcia rozmów dotyczących handlu jeszcze przed nowym rokiem.
czwartek, 07 grudnia 2017 06:38
 Czytaj poprzedni artykuł:
Policja ujawni plan zwalczania gangów i przemocy w Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
16-latek trzykrotnie dźgnięty nożem przez nieznajomego sprawcę