Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania List otwarty Theresy May do imigrantów z UE: „Chcę, żebyście zostali”
List otwarty Theresy May do imigrantów z UE: „Chcę, żebyście zostali”
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Premier Theresa May dała wczoraj jasny sygnał imigrantom z Unii Europejskiej zachęcając ich, aby nie opuszczali Wielkiej Brytanii po brexicie. Powiedziała im wprost: „Chcę, żebyście zostali”.

May chcąc przekonać do siebie Europejczyków mieszkających w Wielkiej Brytanii zapewniła, że rozumie ich niepokój dotyczący przyszłości po opuszczeniu przez UK europejskiej wspólnoty. Szefowa rządu podkreśliła, że jest zachwycona tym, iż z Brukseli wróciła z obietnicą zagwarantowania praw imigrantów żyjących na Wyspach Brytyjskich.

W otwartym liście skierowanym do obywateli państw unijnych May napisała, że jest dumna z tego, iż ci ludzie wybrali sobie Wielką Brytanię na miejsce do życia i dodała, że chce, aby zostali tu po brexicie na warunkach ustalonych w Brukseli – donosi Daily Mail.

Przesłanie to jest kontynuacją deklaracji wypowiedzianej w październiku, gdy premier oświadczyła 3,3 mln Europejczyków, że będą mogli pozostać w UK niezależnie od wyniku negocjacji brexitowych.

List opublikowano, ponieważ Theresa May została skrytykowana przez posłów w związku z ustalonymi warunkami wyjścia z Unii Europejskiej w trakcie sesji w Commons Despatch Box.
wtorek, 12 grudnia 2017 06:45
 Czytaj poprzedni artykuł:
Właściciele aut 4x4 pomagali zatrudnionym w NHS w dotarciu do szpitali i domów
  Czytaj następny artykuł:
Zobacz które szkoły są zamknięte we wtorek