Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Protest przeciwko ciężkim warunkom pracy przed magazynem Amazona w Rugeley
Protest przeciwko ciężkim warunkom pracy przed magazynem Amazona w Rugeley
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Przed bramą znajdującego się w hrabstwie Staffordshire ogromnego magazynu firmy Amazon zorganizowano protest przeciwko strasznym warunkom pracy w tym miejscu.

W środę członkowie związku zawodowego GMB wymachiwali plakatami, rozdawali ulotki i przebrali się za roboty, aby uwypuklić skalę trudnego położenia pracowników zatrudnianych w Rugeley przez giganta w sprzedaży internetowej.

Szefowie związku mówią, że pracownicy Amazona są traktowani, jak niewolnicy i roboty, którzy dostają upomnienia nawet za wyjście do toalety. Zarzutom tym firma kategorycznie zaprzecza.

Regionalny koordynator GMB w West Midlands Rebecca Mitchell powiedziała, że regularnie słychać skargi na warunki pracy w Amazonie. Kobieta mówi, że związek zawodowy jest po to, aby głos jego członków był bardziej słyszalny. Przedsiębiorstwa takie, jak Amazon powinny traktować pracowników z szacunkiem, zamiast obchodzić się z nimi, jak z robotami i niewolnikami.

Członkowie GMB byli wypytywani o przerwy na wyjście do toalety, co sprawia, że teraz boją się korzystać z nich podczas zmian. Grozi się im akcją dyscyplinarną, jeśli nie wypełnią 100 proc. założonego planu i nie będą odpowiednio produktywni podczas pracy.

Mitchell mówi, że członkowie jej organizacji są ciężko pracującymi ludźmi, którzy chcą po prostu zarobić na jedzenie i ubrania dla swoich dzieci. Zasługują na to, aby traktować ich jak ludzi.
czwartek, 14 grudnia 2017 08:59
 Czytaj poprzedni artykuł:
Odwołano sylwestrowy pokaz fajerwerków w Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
Policja prosi o pomoc w poszukiwaniu 26-letniego przestępcy i jego dziewczyny