Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Ojciec 15-latki potrąconej motorem krosowym prosi, aby nie kupować tego pojazdu dzieciom
Ojciec 15-latki potrąconej motorem krosowym prosi, aby nie kupować tego pojazdu dzieciom
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Ojciec uczennicy, która została potrącona przez motocykl do jazdy terenowej i poważnie ranna, zaapelował do rodziców, aby nie kupowali swoim dzieciom w prezencie takich pojazdów.

15-letnia Jessica Chisnall została ranna, gdy motocykl krosowy wjechał na chodnik w pobliżu jej domu znajdującego się w St Helens w hrabstwie Merseyside. Do tragedii doszło w styczniu. Wypadek wydarzył się, gdy dziewczynka wraz z przyjaciółmi wracała do domu ze szkoły. 15-latkę przewieziono do Alder Hey Hospital, gdzie lekarze wprowadzili ją w śpiączkę farmakologiczną, ponieważ doznała krwotoku mózgu.

Pojazdem, który uderzył w uczennicę, kierował 12-letni chłopiec. Oprócz niego na motocyklu znajdował się również 16-latek. Obaj uciekli z miejsca zdarzenia, ale zostali później zatrzymani i skazani. Motor był prezentem, który starszy z chłopców dostał za dobre osiągnięcia w nauce.

Prawie rok po tragicznym wypadku, Jessica nadal dochodzi do siebie. Jej rodzina opublikowała szokujące nagranie, aby pomóc uwypuklić niebezpieczeństwo wynikające z nielegalnej jazdy krosowym motocyklem.

Carl Chisnall apeluje do odpowiedzialnych rodziców, żeby nie kupowali dzieciom takich pojazdów. Tłumaczy, że to nie są zabawki, nie można nimi legalnie poruszać się po drogach. Można z nich korzystać jedynie na prywatnym terenie posiadając pozwolenie od jego właściciela.piątek, 15 grudnia 2017 07:21
 Czytaj poprzedni artykuł:
Parlament nie ufa Theresie May w sprawie Brexitu.
  Czytaj następny artykuł:
Odwołano sylwestrowy pokaz fajerwerków w Birmingham