Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Turyści będą płacić 10 funtów za wizę do UK
Turyści będą płacić 10 funtów za wizę do UK
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Przyjezdni z zagranicy powinni płacić 10 funtów za wizę wjazdową do Wielkiej Brytanii, po tym jak kraj opuści Unię Europejską - uważa grupa posłów Partii Konserwatywnej. O swoim pomyśle poinformowała już rząd.

Czternastostronicowy raport został przekazany ministrom przez czołowych eurosceptyków należących do Partii Konserwatywnej. Deputowani domagają się wdrożenia systemu wizowego zbliżonego do tych działających w Australii oraz Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z założeniami obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej oraz innych krajów mogliby w ciągu dwóch lat wielokrotnie odwiedzać Wielką Brytanię - donosi The Telegraph.

Dokument przedstawiony przez składającą się ze stu osób European Reform Group jest rozpatrywany przez rząd. Praca tej grupy była już wcześniej wykorzystywana przez władze.

W przyszłym miesiącu rząd opublikuje białą księgę dotyczącą imigracji, która będzie zawierała ustalenia dotyczące tego, jak przyjezdni będą traktowani po nadejściu brexitu. Jednakże w opracowaniu tym nie zostaną zawarte szczegóły dotyczące ustaleń wizowych, które będą obowiązywały w przyszłości.
środa, 03 stycznia 2018 07:06
 Czytaj poprzedni artykuł:
Brytyjskie szpitale na granicy wytrzymałości - dziesiątki tysięcy operacji może zostać przełożonych
  Czytaj następny artykuł:
Polak wyskoczył na skrzydło samolotu