Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Brytyjskie szpitale na granicy wytrzymałości - dziesiątki tysięcy operacji może zostać przełożonych
Brytyjskie szpitale na granicy wytrzymałości - dziesiątki tysięcy operacji może zostać przełożonych
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
W tym miesiącu brytyjskie szpitale mogą przełożyć dziesiątki tysięcy zaplanowanych operacji. Wszystko przez to, że w okresie zimowym placówki mają pełne ręce roboty.

Oficjalne statystyki pokazują, że aż 55 tys. zabiegów może zostać przesuniętych na inny termin. Tym drastycznym krokiem w celu zwolnienia łóżek i zdjęcia choćby częściowo presji z pracowników szpitali, NHS England zachęca władze placówek, aby do 31 stycznia przekładały rutynowe wizyty ambulatoryjne oraz jednodniowe zabiegi.

Dodatkowo, aby lekarze mieli więcej czasu dla pacjentów najbardziej potrzebujących pomocy, NHS England zaleca, aby w okresie do 31 stycznia mało pilne operacje, takie jak wymiana biodra, również były przekładane.

Zabiegi dotyczące pacjentów z nowotworem oraz te, w których czas jest kluczowy, mają być wykonywane zgodnie z planem.

NHS wydało zalecenia po tym, jak czołowi lekarze w kraju ostrzegli, że każdy oddział ratunkowy w Wielkiej Brytanii działa obecnie pod ogromną presją i zmaga się z tym, aby ze wszystkim nadążyć. Niektóre placówki twierdzą, że sytuacja w nich jest bardzo ciężka, a lekarze dochodzą do kresu swojej wydajności.

W identycznej sytuacji znajduje się pogotowie. W dwóch oddziałach pacjenci byli dowożeni do szpitali taksówkami, ponieważ zabrakło karetek.

NHS England ma nadzieję, że zaproponowane rozwiązania pomogą odciążyć najbardziej doświadczonych lekarzy, aby mogli zająć się selekcją większej liczby pacjentów oddziałów A & E, byli dostępni pod telefonem z poradami dla GP oraz aby udawało im się odwiedzać każdego chorego dwa razy dziennie i oceniać jego stan, co pomoże w dotrzymywaniu terminów wypisywania pacjentów ze szpitali.
środa, 03 stycznia 2018 08:50
 

TAGI: szpitale, NHS


Czytaj poprzedni artykuł:
Porywisty wiatr, utrudnienia w transporcie i domy bez prądu - sztorm Eleanor nawiedził Wielką Brytanię
  Czytaj następny artykuł:
Turyści będą płacić 10 funtów za wizę do UK