Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Policja aresztowała sześciu członków skrajnie prawicowej organizacji terrorystycznej
Policja aresztowała sześciu członków skrajnie prawicowej organizacji terrorystycznej
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Jedna kobieta i pięciu mężczyzn zostało aresztowanych w związku z podejrzeniami o przynależność do nielegalnej, skrajnie prawicowej organizacji terrorystycznej National Action.

West Midlands Police podaje, że wszyscy podejrzani, którzy są w wieku od 21 do 37 lat, zostali zatrzymani zgodnie z zapisami ustępu 41. Terrorism Act 2000.

Organizację National Action zdelegalizowano w grudniu 2016 roku. To pierwsza wyjęta spod prawa w UK prawicowa, ekstremistyczna grupa.

Operacja odbyła się dziś rano. Była zaplanowana i poprzedzona działaniami wywiadowczymi. Nie istnieje żadne zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego - informuje policja. W ramach akcji przeszukano kilka nieruchomości.

Zatrzymani to 26-latek z Cambridge, 21-latk z Banbury w hrabstwie Oxfordshire, 28-latek z Wolverhampton, 26-latek z Leicester i 24-latek ze Stockport w hrabstwie Greater Manchester oraz 37-letnia kobieta z Banbury.

Aresztowań dokonano w związku z podejrzeniami o to, że wskazane osoby angażują się w zlecanie, przygotowywanie i nakłanianie do aktów terroru.

Cała szóstka jest przetrzymywana na posterunku w West Midlands.
środa, 03 stycznia 2018 12:06
 Czytaj poprzedni artykuł:
16-latek przyznał się do zabójstwa mężczyzny z Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
Porywisty wiatr, utrudnienia w transporcie i domy bez prądu - sztorm Eleanor nawiedził Wielką Brytanię