Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Polak z Somerset aresztowany za napaść na partnerkę
Polak z Somerset aresztowany za napaść na partnerkę
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Policja z Somerset aresztowała Polaka, który pięciokrotnie dopuścił się napaści wobec własnej partnerki. Mężczyzna stanął przed sądem w Yeovil.

Sprawa dotyczy 38-letniego Łukasza Roberta Wróbla. Mężczyzna po raz pierwszy zaatakował swoją partnerkę w sierpniu zeszłego roku. Kolejne napaści miały miejsce w grudniu i na początku stycznia - podaje Somersetlive.

Polak, który nie ma żadnego stałego adresu zamieszkania, został doprowadzony przed Somerset Magistrates’ Court. Oficjalnie oskarżono go o pięciokrotną napaść. Incydenty następowały 30 sierpnia, 3 grudnia, 23 grudnia, 31 grudnia oraz 1 stycznia. Według ustaleń, 31 grudnia Wróbel zniszczył także materac należący do hotelu Travelodge we Frome.

W sądzie poinformowano, że urodzony w Polsce mężczyzna bardzo słabo posługuje się językiem angielskim i potrzebuje pomocy tłumacza, zanim będzie mógł ogłosić czy przyznaje się do winy, czy też nie.

Sąd magistracki odłożył rozprawę wyznaczając nowy termin posiedzenia na 11 stycznia dając w ten sposób czas na znalezienie tłumacza. Polak został zwolniony z aresztu za kaucją.
wtorek, 09 stycznia 2018 09:57
 Czytaj poprzedni artykuł:
Rodzice wściekli na szkołę w Tipton za dzielenie na biednych i bogatych
  Czytaj następny artykuł:
Setki mieszkańców West Midlands oczekiwało w karetkach na przyjęcie do przepełnionych szpitali