Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Srogie kary za wjeżdżanie w kałuże i ochlapywanie przechodniów
Srogie kary za wjeżdżanie w kałuże i ochlapywanie przechodniów
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Katalog wykroczeń, za które kierowcy mogą dostać punkty karne jest spory. Na liście znajdują się m.in. przekraczanie prędkości, niebezpieczna jazda czy korzystanie z telefonu komórkowego podczas prowadzenia auta. Karę, i to niemałą, można również dostać za ochlapywanie pieszych wodą z kałuży. Grzywna w tym przypadku wynosi aż 5 tys. funtów.

Kierowcy nie mogą wiedzieć, jaka nawierzchnia kryje się pod kałużą, przez co warunki jazdy są nieprzewidywalne. Woda może spowodować, że pojazd wpadnie w poślizg - opony stracą przyczepność, a prowadzący w konsekwencji straci panowanie nad pojazdem. Kierowca może zostać ukarany, zresztą całkiem słusznie, wysoką grzywną za szaleńczą jazdę po kałużach.

Jak wynika z zapisów Road Traffic Act 1998 nielegalnym jest prowadzenie samochodu nierozważnie, bez zwracania uwagi na inne osoby. Nie można przejeżdżać przez kałużę i ochlapywać ludzi wodą. Tego rodzaju wykroczenie drogowe może prowadzić do nałożenia grzywny w wysokości maksymalnie 5 tys. funtów, jeśli ustalenia pokażą, że sposób kierowania pojazdem był aktem niekompetencji, egoizmu, niecierpliwości bądź agresji.

Natomiast najbardziej prawdopodobną karą w takim przypadku jest mandat w wysokości 100 funtów oraz trzy punkty karne.
piątek, 12 stycznia 2018 07:27
 Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna przez 5 godzin stał na dachu piętrowego parkingu - policja zamknęła ulice w centrum Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
Odebrali matce chore dziecko, sądząc, że się nad nim znęca?>