Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Polak groził śmiercią muzułmanom. Został skazany na 8 miesięcy
Polak groził śmiercią muzułmanom. Został skazany na 8 miesięcy
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
48-latek pobił żonę, a potem pijany groził muzułmanom i wjechał furgonetką w hinduską restaurację. Podczas rozprawy przyznał się do zarzutów. Londyńska policja wyraziła niezadowolenie ze zbyt niskiego, jej zdaniem, wymiaru kary.

W piątek, Marek Zakrocki został skazany przez brytyjski sąd na 33 tygodnie więzienia po tym, jak w czerwcu 2017 roku, pobił żonę, a następnie pod wpływem alkoholu groził śmiercią muzułmanom i wjechał w hinduską restaurację w północno-zachodnim Londynie. Następnie aatakował na ulicy Azjatę, krzycząc „biała siła”. Po zatrzymaniu, Polak powiedział funkcjonariuszowi:„Chcę zabić muzułmanina. Robię to dla Wielkiej Brytanii. W ten sposób chcę pomóc krajowi. Wy nic nie robicie”.

Po zatrzymaniu brytyjska policja znalazła u niego w domu nazistowską monetę oraz materiały propagandowe antymuzułmańskiej partii Britain First. Początkowo Polakowi stawiano zarzut usiłowania morderstwa, ale ze względu na niewielkie obrażenia odniesione przez właściciela restauracji zarzut został zmieniony w toku śledztwa na pobicie partnerki, niebezpieczne prowadzenie pojazdu i jazdę pod wpływem alkoholu.
niedziela, 14 stycznia 2018 13:50
 Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna ugodzony nożem w Walsall
  Czytaj następny artykuł:
Ogromny pożar na dworcu w Nottingham