Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Rodzice ostrzegani przed kolejną popularną aplikacją umożliwiającą stosowanie cyberprzemocy
Rodzice ostrzegani przed kolejną popularną aplikacją umożliwiającą stosowanie cyberprzemocy
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
W internecie pojawiła się nowa aplikacja, dzięki której jej użytkownicy mogą przeczytać anonimowe opinie na swój temat. Sarahah.com jest już określana mianem najbardziej popularnej obecnie aplikacji. Pojawiły się jednak ostrzeżenia, że może być używana do nękania i cyberprzemocy.

Na stronie Sarahah.com czytamy, że pomaga ona w rozwoju osobistym, dzięki temu, że jej użytkownicy otrzymują konstruktywne komentarze na swój temat. Ludzie mogą zakładać tam swoje profile, podsyłać linki znajomym i komentować.

Jednakże na portalach Twitter i Facebook pojawia się coraz więcej obaw dotyczących efektów działania aplikacji.

Sarahah.com jest fenomenem w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. W amerykańskim sklepie Apple w sierpniu znajdowała się na pierwszym miejscu najchętniej pobieranych programów. Natomiast organizacje zrzeszające rodziców i zajmujące się dziećmi boją się, że aplikacja może nieść ze sobą zagrożenie cyberprzemocą, a w konsekwencji powodować samobójstwa wśród młodych, bezbronnych ludzi.

W przeszłości działały już podobne aplikacje. Zostały one zlikwidowane. W zeszłym roku nastolatek powiesił się po tym, jak prześladowano go za pomocą podobnej aplikacji o nazwie Sayat.Me (zamknięto ją w maju) - podaje Birmingham Mail.

W sklepie Apple oceniający Sarahah.com piszą, że jest ona używana do cyberprzemocy.
wtorek, 16 stycznia 2018 10:17
 Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania jednak zostanie w UE? Tusk i Juncker: Nasze drzwi pozostają otwarte
  Czytaj następny artykuł:
Polski kierowca oskarżony o spowodowanie śmierci pięciu osób nie przyznał się do winy