Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Uwaga: Nowy, niebezpieczny trend wśród dzieci polegający na jedzeniu tabletek do zmywarek
Uwaga: Nowy, niebezpieczny trend wśród dzieci polegający na jedzeniu tabletek do zmywarek
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Jedna ze szkół działających na terenie West Midlands wystosowała ostrzeżenie dotyczące nowego i groźnego, popularnego wśród młodych ludzi wyzwania polegającego na jedzeniu tabletek do zmywarek - podaje Birmingham Mail.

Nazwany po marce detergentów „Tide Pod Challenge” rozprzestrzenia się w północnej Ameryce i budzi zaniepokojenie również w Wielkiej Brytanii. Władze St John’s C of E Middle School Academy w Bromsgrove postanowiły ostrzec rodziców i opiekunów przed tym niebezpiecznym szaleństwem.

Przedstawiciele szkoły piszą, że zostali poinformowani o panującej obecnie wśród nastolatków modzie polegającej na zjadaniu płynnych tabletek do zmywarek. Skonsumowanie takiej substancji może doprowadzić do choroby. Jak na razie sprawa nie dotyczy żadnego z uczniów St John’s C of E Middle School Academy, jednakże szkoła prosi rodziców i opiekunów o czujność.

Tabletki Tide Pod zawierają płyn i swoim wyglądem przypominają słodycze. Ich producent również apeluje o bezpiecznie używanie tego produktu. Detergenty przeznaczone do zmywania są trujące i, jeśli zostaną połknięte, mogą przyczynić się do powstania poważnych problemów zdrowotnych bądź nawet doprowadzić do śmierci.
czwartek, 18 stycznia 2018 09:49
 Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania przekaże Francji ponad 44,5 mln funtów na wzmocnienie kontroli granicznych
  Czytaj następny artykuł:
Porywisty wiatr powoduje chaos w transporcie kolejowym i drogowym w West Midlands