Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Imigranci z UE dziesięć razy bardziej produktywni niż młodzi Brytyjczycy
Imigranci z UE dziesięć razy bardziej produktywni niż młodzi Brytyjczycy
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Młodzi Brytyjczycy, którzy zostali na jeden dzień zatrudnieni do zbierania warzyw, okazali się dziesięć razy mniej produktywni od pracowników przybyłych na Wyspy z krajów Europy Wschodniej.

W ramach eksperymentu emitowanego w telewizji grupa składająca się z mieszkańców Plymouth w wieku od 18 do 23 lat zgodziła się pracować przy zbieraniu kapusty na jednej z kornwalijskich farm. Pracę tę wykonują zwykle imigranci z krajów europejskich.

W ciągu godziny brytyjscy wolontariusze zaczęli narzekać na zmarznięte palce, katar, a jedna z absolwentek uniwersytetu w Cambridge musiała sobie zrobić przerwę, aby rozgrzać lodowate dłonie.

Właściciel Southern England Farms Ltd Greville Richards powiedział producentom programu, że zatrudnia pięciuset pracowników i prawie wszyscy są imigrantami. Podobnie, jak wielu innych farmerów, stwierdził, że od referendum brexitowego coraz ciężej jest o pracowników z Unii Europejskiej i dodał, że z chęcią przyjąłby Brytyjczyków. Okazało się jednak, że w czwartej godzinie eksperymentu imigranci zebrali niemal dziesięć razy więcej warzyw niż jego rodacy.

Ekipa telewizyjna sfilmowała, jak młodzi Brytyjczycy bezradnie krzyczeli zmagając się z błotem zalegającym na polu. Ich zadaniem było wypełnienie kapustą 2 tys. toreb, czyli zebranie 10 tys. sztuk tego warzywa.
poniedziałek, 05 lutego 2018 08:06
 Czytaj poprzedni artykuł:
Film pomagający dzieciom przygotować się do operacji przetłumaczono na polski
  Czytaj następny artykuł:
Brutalna napaść na sklep w Yardley Wood - policja chce przesłuchać trzech mężczyzn
?>