Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Aldi wycofał mrożone warzywa po tym jak w opakowaniu znaleziono szczątki szczura.
Aldi wycofał mrożone warzywa po tym jak w opakowaniu znaleziono szczątki szczura.
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Aldi zdecydował o usunięciu ze sklepowych lodówek 38 tys. toreb mrożonych warzyw po tym, jak jedna z klientek znalazła w opakowaniu pół szczura.

Pechową klientką okazała się 60-letnia Pat Bateman. Kobieta kupiła warzywa, które chciała podać na lunch swojej dwuletniej wnuczce. Bateman mówi, że znalezienie fragmentów gryzonia przyprawiło ją o mdłości.

60-latka udała się natychmiast do Aldiego w pobliżu Liskeard w Kornwalii i powiadomiła pracowników o zaistniałej sytuacji. Menadżer sklepu przeprosił ją i na początku zaoferował voucher o wartości 30 funtów na kolejne zakupy. Kobieta dostała do tej pory 500 funtów w ramach rekompensaty, ale nadal nie jest przekonana, czy to wystarczająca kwota.

Zgodnie z wewnętrznym raportem sporządzonym przez firmę otrzymano trzy skargi dotyczące tego samego produktu - inni klienci również znaleźli w opakowaniu szczątki szczura. Mieszanka warzywna zniknęła ze sprzedaży 5 stycznia.

W oświadczeniu przygotowanym przez sieć Aldi napisano, że po skardze przekazanej przez panią Bateman, profilaktycznie wycofano produkt ze sprzedaży. Na czas prowadzenia dochodzenia, wstrzymano również wszelkie zamówienia od tego dostawcy.
poniedziałek, 05 lutego 2018 10:28
 Czytaj poprzedni artykuł:
Polka śmiertelnie potrącona w wypadku w Knightsbridge
  Czytaj następny artykuł:
Film pomagający dzieciom przygotować się do operacji przetłumaczono na polski