Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Po brexicie w Dover mogą powstać nawet dwudziestomilowe korki
Po brexicie w Dover mogą powstać nawet dwudziestomilowe korki
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Organizacja reprezentująca sektor spedycyjny oraz porty ostrzega przed ogromnymi, ciągnącymi się nawet na dwadzieścia mil korkami, które powstaną w Dover, jeśli Theresa May nie zgodzi się na proponowany przez Unię Europejską okres przejściowy po brexicie. Trudności zaczęłyby się już w marcu przyszłego roku.

Przewodniczący Maritime UK David Dingle uważa, że jeśli porozumienie nie zostanie osiągnięte, ciężarówki będą tkwiły na drogach prowadzących do Dover nawet przez dwa dni. Odnosząc się do policyjnych procedur wprowadzanych w celu uniknięcia zakorkowania dróg w hrabstwie Kent powiedział, że od marca 2019 roku trasy w okolicach Dover mogą na stałe wyglądać tak, jak w trakcie Operacji Stack.

Akcja miała miejsce w 2015 roku, gdy spore odcinki autostrady M20 były zamknięte przez 24 dni, a na poboczach gniło pozostawione jedzenie. Dingle mówi, że kierowcy utkną w porcie na kilka dni, a korki będą potworne.

Porty oraz różne przedsiębiorstwa od lat domagają się modernizacji autostrady M20, która regularnie jest nieprzejezdna z powodu korków. Martitime UK obawia się, że sytuacja się pogorszy, bowiem rząd walczy o zjednoczenie się w sprawie wspólnej wizji brexitu.
czwartek, 15 lutego 2018 13:31
 Czytaj poprzedni artykuł:
39-latek wykorzystywał imigrantów i płacił im mniej niż 2 funty za godzinę pracy
  Czytaj następny artykuł:
Pociągi z Birmingham New Station do Wolverhampton zostały wstrzymane - pociąg prawdopodobnie potrącił człowieka.