Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Mężczyzna nie dostał pracy w brytyjskiej firmie, ponieważ jest Brytyjczykiem
Mężczyzna nie dostał pracy w brytyjskiej firmie, ponieważ jest Brytyjczykiem
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Zawodowy kierowca ciężarówki opowiedział o swoim zdziwieniu, gdy okazało się, że odrzucono jego kandydaturę do pracy w filmie zlokalizowanej osiem mil od jego domu, ponieważ jest Brytyjczykiem.

Michael Fowler mówi, że był wstrząśnięty, kiedy przeczytał otrzymanego od rekrutera emaila. Zawarto w nim informację, że dana oferta pracy wyklucza Brytyjczyków.

Agencja rekrutacyjna Blu Global twierdzi, że jest zszokowana po przeczytaniu treści wiadomości, z której wynika, że kierowca z dwunastoletnim stażem nie może starać się o zdobycie tej konkretnej posady. Przedstawiciel firmy poinformował, że pracownica, która wysłała emaila została zwolniona.

39-letni Michael aplikował na stanowisko zajmującego się dostawami kierowcy. Praca znajdowała się w pobliżu jego domu w Salisbury w hrabstwie Wiltshire. W ogłoszeniu wyszczególniono, że kandydat musi być obywatelem kraju członkowskiego Unii Europejskiej oraz mówić dobrze po angielsku.

Treść maila wysłanego do Fowlera brzmiała: „Dzień dobry Michaelu, czy jesteś Brytyjczykiem? Ta oferta wyklucza brytyjskich kandydatów. Plamena Ivanoa, rekruter”.
piątek, 16 lutego 2018 08:12
 Czytaj poprzedni artykuł:
Trzech czarnoskórych mężczyzn zaatakowało i ugodziło nożem mężczyznę w Kingstanding
  Czytaj następny artykuł:
Kierowca przyłapany przez fotoradar - dostał 3 punkty karne "za przeklinanie"